کلوب دات کام روغن ریخته ای که نذر امام زاده شد

شاید شنیده یا خوانده باشید که کلوب دات کام به زودی خاموش می شود. این وب سایت که دوره ای برای خیلی ایرانیان خاطره هایی داشت و حالا مدیران آن تصمیم گرفته اند آن را خاموش کنند که این موضوع با پیام آقای مهندس محمد جواد شکوری مقدم در وبلاگ شان تایید و در صفحه اصلی کلوب هم قرار گرفته. پیام آقای شکوری مقدم را اینجا بخوانید.

اما پیام ایشان کمی عجیب به نظر می رسد…

 

محتوای پیام مدیر وب سایت کلوب

ایشان در پیام به درستی به مشکلاتی که تا به اینجا به تولید کنندگان محتوا روا شده اشاره کرده اند از مجوز های عجیب و غریبی که در این سالها ساخته شده است تا از کسب و کار های داخلی سهم خواهی کنند. از مجوز تلویزیون تعاملی و VOD گرفته تا مجوز های عجیب و قریب حوزه مخابرات. ظاهرا دل آقای شکوری مقدم از مشکلات پیش آمده برای آپارات و شکایت صدا و سیما بسیار پر بوده. بینی و بین ا… حق هم دارند.

 

چرا کلوب خاموش می شود؟

با خواندن پیام آقای شکوری مقدم برای ما که خیلی عجیب بود با مشکلاتی که برای ایشان پیش آمده و در اعتراض به این مشکلات چرا کلوب دات کام را خاموش میکنند؟ با صحتی که گفته های ایشان دارد و ما هم تصدیق میکنیم ولی اگر به جفا هایی که در حق کسب و کار اصلی ایشان یعنی آپارات می شود باید فکری به حال آپارات میکردند نه کلوب. به عبارتی ایشان هم روغن ریخته را نذر امام زاده کردند.

وب سایت رو به افول کلوب را که قبول داریم بخش عمده ای ار افول خود را مدیون تصمیمات عجیب مدیران دوره های مختلف دولتی و حکومتی بوده به پایان دوران خود رسیده و با عدم استقبال از آن با وجود آمدن شبکه های اجتماعی کاربر پسند خارجی و محبوبیت آن در بین ایرانیان این امری طبیعی است. که شاید اگر مدیران کلوب آن را پیش بینی میکردند و به جای صرف انرژی برای جذب آگهی و پاپ آپ برای آن انرژی گذاشته بودند حالا تنها شبکه اجتماعی نیمه جان ایرانی را نذر امام زاده نمیکردند و قربانی آپارات نمیشد.

 

سخن آخر

جناب شکوری مقدم. جامعه اینترنت ایران مدیون شما، برادر ارجمندتان و تیم خلاقتان است. اما از شما انتظار نداشتیم اینقدر سطحی خاموش شدن کلوب را منت کنید سر این و آن. به راستی میگفتید با وجود ۱۰.۵ میلیون پخش ویدیو آپارات در روز و نمایش تبلیغات در ابتدای آن { لطفا تعرفه هایتان را در آمار نمایش روزانه خودتان ضرب و تقسیم کنید } دیگر کلوب صرفه اقتصادی نداشته. شاید چند جوان مثل ۱۲ سال پیش شا پیدا میشدند حاضر بودند آن را توسعه دهند و به روز پیش روند.

جناب شکوری درآمد آپارات از محل پخش تبلیغات و قرار گیری سرور های آن در دیتا سنتر ارایه دهندگان اینترنت ISP ها و کسب درآمد از حجم مصرفی کاربران مدیون همین کاربران است. اگر از هر بار پخش ویدیو فقط ۵۰ تومان در آمد داشته باشید با ۱۰.۵ میلیون بازدید میکند بیش از نیم میلیارد درآمد در روز… تکرار میکنم در نیم میلیارد تومان در روز … که تعرفه های تبلیغات شما خیلی بیش از این است.

شما برای مشارکت کاربرانی که گیگ اینترنت ۳ هزار تومانی شان را در آپارات مصرف میکنند چه کردید؟ کمی به مسئولیت اجتماعی خودتان فکر کنید. قبل از اینکه سهم الباقی سهم خواهان را بدهید فکری کنید. شما در مقابل کاربران مسئولید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *